Vize

Bulgaristan vizesi

 

Bansko İçin Bulgaristan Vizesi

Bansko turu için yolcularımızın Bulgaristan vizesi almaları gerekmektedir. Bulgaristan turist vize başvurunuzu da tur kaydınız esnasında seyahat acentemiz aracılığıyla tamamlayabilirsiniz. Bulgaristan vize başvuru evraklarınızı sayfamızın devamında görüntüleyebilirsiniz. Sizin adınıza Bulgaristan vize başvurunuzu tamamlayabilmemiz için evraklarınızı eksiksiz olarak temin etmeniz gerekmektedir. Bulgaristan vize başvuru süreci seyahat acentemizden tamamen bağımsız ilerleyen bir süreçtir. Bulgaristan vize başvurunuzu tur gününe en geç 15 gün kala tamamlamanız gerektiğini ve Bulgaristan vize başvurularınızın değerlendirmesinin yalnızca Bulgaristan Konsolosluğuna ait olduğunu hatırlatırız. 

T.C. Yeşil pasaport sahipleri Bulgaristan vize işlemlerinden muaftırlar. Ancak yeşil pasaport sahipleri seyahate çıkmadan önce pasaportlarının en az 6 ay geçerliliğinin bulunduğunu kontrol etmelidirler. Aksi takdirde pasaportlarını yenilemeleri gerekecektir.

Bulgaristan Vizesi Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

 • Bulgaristan  kış sezonu  20 Aralık'tan  30 Nisan'a kadar sürmektedir. Noel, sömestr ve paskalya tatilleri bu yoğun döneme rastladığı için, vize başvurularınızı gidiş tarihinizden en az 10 gün önce yapmanızı tavsiye ederiz.
 • Bulgaristan vize başvurunuz için pasaportunuzun en az 6 ay geçerliliği bulunması gerekmektedir.
   
 • Schengen vizeniz ile Bulgaristan’a girilebilirsiniz ancak Bulgaristan diplomatik mecraları ilk girişlerini Bulgaristan’dan yapacak yolcular için Bulgaristan vizesine sahip olmalarını önermektedir. Shengen vize kullanım kuralları gereği Schengen vizesi hangi ülkeden alındıysa o ülkeye gidilmesi Schengen vize kanunları ihlal edilmemelidir. 
   
 • Bulgaristan sınır kapısından vize alınamamaktadır. Vizenizi temin etmiş olmanız o ülkeye giriş yapabileceğiniz anlamına gelmemektedir.
   
 • Sınır polisi sizi ülkeye sokmama yetkisine sahiptir.
   
 • Vize ile ilgili bilgi için en az 1 ay önceden vize servisimizi bilgilendirmeniz gerekmektedir. Vizenizi acentemiz tarafından temin edilecek olması halinde vize ibrazı zorunlu evrakların teslim zamanının tüketiciye iletilmesi şartıyla tüketici tarafından zamanında teslim edilmeyen evraklar nedeniyle vizenin alınamamasından doğan durumlardan tur acentemiz sorumlu değildir. 
   
 • Bulgaristan vize başvurularının değerlendirmesi tamamen Bulgaristan Konsolosluğuna aittir.

   
 • Bulgaristanı yakın zamanlar içerisinde birden fazla kez ziyaret etmek isteyenler için Bulgaristan Turizm Bakanlığı çok girişli vize vermektedir. Bunun için yıl içerisinde 2 den fazla Bulgaristan kayak merkezlerinde Bansko, Borovets ya da Pamporovoda sunulan rezervasyon neticesinde vize başvuruları değerlendirilmektedir.
   
 • Vize başvuru ücreti tur programı ücretinden muaftır.  Bulgaristan turistik vize ücretlerini tur yetkilimizden bilgi e-maili olarak talep ediniz. 

----

Bansko Turu Vize Bilgileri 

Bulgaristan yaz turizmi, Bulgaristan kış turizmi, Bulgaristan kayak turları, Bulgaristan ticari faaliyet, Bulgaristan iş görüşmesi, fuar, toplantı veya arkadaş ziyareti her ne gerekçe olursa olsun Bulgaristan seyahati gerçekleştirecek umuma mahsus pasaport sahibi kişiler bu ülkeye olan seyahatleri öncesi Bulgaristan vizesi almaları gerekmektedir. 

Türkiye Yeşil pasaport, Gri pasaport ve Siyah pasaport sahibi kişiler ise Bulgaristan'a yapacakları seyahatleri için 180 gün içerisinde 90 günü geçmeme koşulu ile vize işlemlerinde bulunmalarına gerek yoktur.

Bulgaristan bir AB üyesidir. Schengen ülkeleri grubuna ise henüz üye değildir. Alınacak olan Bulgaristan vizesi Schengen grubu ülkelere seyahat etmenize izin vermez. 

Bulgaristan seyahatinizin içeriği ister Bulgaristan kayak turu olsun, ister Bulgaristan yılbaşı tatili olsun istersenizde Bulgaristan sahillerin de dingin bir yaz tatili olsun tüm bu planlarınızı sadece Bulgaristan turistik vizesi alarak gerçekleştirebilirsiniz. 

bulgaristan turistik vize işlemleri için aşağıda ki belgeleri tarafımıza kargo veya kurye yolu ile ulaştırmanız yeterli olacaktır.

Bulgaristan Vizesi İçin Gereken Evraklar

 

 • Pasaport (Geçerlilik süresi, seyahatin başlangıç tarihinden itibaren en az 6 ay olmalıdır.)
 • Arkası beyaz fon 2 adet biometrik fotoğraf (35x45mm)
 • Nüfus Cüzdanı fotokopisi
 • Nüfus Kayıt Örneği
 • Şahsi banka hesap züdanı fotokopiler

 

Schengen Vizesi İle Bulgaristan a Gidebilirsiniz


*Bulgaristan, geçerli ve çok giriş çıkışlı vizesi bulunan kişilere Bulgaristan Vizesi olmasına gerek kalmadan ülkeye giriş yapma hakkı tanımaktadır.

*Schengen Vizesi kurallarına göre vize aldığınız ülkeye giriş yapmak zorundasınız. Bu yüzden geçerli vizenizle vizeyi aldığınız ülkeye giriş çıkış yapmış olmanızı önemle belirtiriz.

 

Vize Bansko Kayak Turu

Bansko Turu

Ocak

1 .GÜN

İstanbul, Bansko

Tur operatörümüzün belirteceği saatte Atatürk Havaalanı Dış Hatlar THY kontuari onu buluşma ardından THY  tarifeli Sofya ucağı ile Sofya’ya hareket ediyoruz.

Sofya Havaalanına varışımızın ardından havaalanında bizi bekleyen servi arazımızla birlikte Bansko kayak merkezine doğru hareket ediyoruz.  Otele varışınızın ve odanıza yerleşmeniz ardından kolay, orta ve zor derecelerde toplamda 72 km uzunluğuna sahip kayak pistleri sizi bekliyor olacak. Bütün gün kayak pistlerinde kayak yapmanın keyfini çıkaracaksınız.

 

2 .GÜN

Bansko

Otelinizde yapacağınız lezzetli bir sabah kahvaltısından sonra Bansko kayak merkezi tadını çıkarmanız için sizi bekliyor olacak. Çeşitli zorluk seviyelerine sahip, yeni başlayanlardan profesyonellere kadar herkese hitap eden Bansko kayak pistlerini dilediğinizce değerlendirebilirsiniz.  Bütün gün kayak keyfi için serbest zaman. Açık büfe akşam yemeğinin ardından geceleme otelinizde.

 

3 .GÜN

Bansko

Otelinizde yapacağınız lezzetli bir sabah kahvaltısının ardından doğa gezileri ve Bansko kasabasında alışveriş için serbest zamanınızı dilediğinizce değerlendirebilirsiniz.

Sabah, kahvaltısının ardından bütün gün bu pistlerde kayak yapmanın zevkini yaşayacaksınız. Arzu eden misafirlerimiz kayak yapmanın dışında Bansko kasabasına yapacağımız günlük tura katılabilir; Bansko Kasabası'nın tarihi ve doğal güzelliklerinden faydalanabilirler.

 

4 .GÜN

Bansko, İstanbul

Sabah kahvaltısı sonrası  odaların boşaltılması ardından transfer saatine kadar serbest zaman. Transfer saatinde otel önünde bekleyen servis aracımız ile Sofya havaalanına hareket. THY  tarifeli uçak ile İstanbul’a hareket. İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

Transfer hizmetimizden faydalanmış olan misafirlerimiz uçuş saatinden 3 saat önce otellerinden alınarak transferleri gerçekleştirilecektir. Sofya Havaalanına transfer almayı tercih etmemiş misafirlerimizin ise kendi imkanlarıyla uçuş saatinden 3 saat önce havaalanında bulunmalarını tavsiye ederiz.

 

Tur ücretimize dâhil olan hizmetlerimiz

Türk Hava Yolları ile İstanbul-Sofya, Sofya-İstanbul Ekonomi Sınıf Uçuş Sofya Havaalanı- Bansko-Sofya  Havaalanı transferleri, otel konaklama, oteldeki yiyecek servisleri, şehir vergileri, Otel Spa, Havuz, Buhar Banyosu servislerimiz. ve eğitim danışmanlık hizmeti

 • Oda Kahvaltı Konaklama
 • Uçuşlar
 • Havalimanı Vergileri
 • Havalimanı > Otel > Havalimanı Transferleri
 • Seyahat Sağlık Sigortası

 

Tur ücretimize dahil olmayan hizmetler

15 TL yurt dışı çıkış fonu

Vize ücreti ve hizmet bedeli

Skipass ücretleri, kayak kiralama ücretleri

Otellerin uyguladığı günlük şehir vergileri (city tax)

Kişisel harcamalar

 

Bansko Kayak Turuna Katılmadan Önce Dikkat Etmeniz Gerekenler

 • Uçus saatinize en geç 2 saat kala havaalanında hazır bulunmanız gerekmektedir.
   
 • Otellere giriş saatleri 14:00, Otelden çıkış saati 12:00’dır.
   
 • Üç kişilik odalarda double yatak ve ekstra yatak bulunmaktadır. Ekstra yatak ek yatak olduğu için standart yataklardan daha küçük olabilmektedir.
   
 • Çocuklara uygun indirimler 2 yetişkin ile aynı odada konaklama yapıldığı durumlarda geçerlidir.
   
 • Hava durumuna bağlı olarak uçuşlar ertelenebilir. Yolcularımız aynı konsept ve kapsamdaki tur programına dahil edilmektedir. Bu durumdan firmamız sorumlu değildir.
   
 • Banskokayak.com Bansko tur sitemiz havayolu ile yolcu arasında aracı konumundadır.
   
 • Seyahat acentemiz Bansko kayak turuna katılacak misafir sayısının yeterli olmaması halinde 20 gün öncesinden tur iptalini misafirlerimize bildirmekteyiz. Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilmez.
 • Seyahat acentemiz tur güzergâhını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutmaktadır. Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir.
   
 • Bansko kayak turumuza katılan yolcularımız lütfen Check-in ve boarding işlemleri sırasında hazır bulununuz, Check-in ve boarding işlemleri kişisel işlemler olup, misafir tarafından uçuş öncesinde ilgili havayolu firması kontuarlarında ya da online olarak havayolu firmalarının web sitelerinden yapılması zorunludur.
   
 • Bansko turlarımızda uçuşlarda meydana gelebilecek son dakika rötarlarını takip etmek yolcunun kendi sorumluluğundadır.

   
 • Bansko Kayak Turuna katılım için bildirilen saatlerde belirtilen havaalanında hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerinde hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptıran ancak uçağa binmeyen kişilerin uçuşu gerçekleştirememelerinden  seyahat acentemiz sorumlu tutulamaz.
 • Bansko Kayak Turu programında belirtilen günlük geziler zorlayıcı nedenlerin varlığı halinde, belirtilen gün/günler dışında başka bir gün veya saate ertelenebilir. Bulgaristan Kayak  Turu Programına dâhil olarak belirtilen öğle ve akşam yemeği servisleri gerekli görüldüğü durumlarda veya uçuş saatlerindeki değişiklikler nedeni ile acentenin belirlediği restoranlarda verilebilir. 
   
 • Bulgaristan kayak turlarında eğer geçerli bir Bulgaristan veya Schengen vizeniz yoksa vize almanız gerektiğini hatırlatırız. Bulgaristan vize başvurunuzda kullanacağınız pasaportunuzun en az 6 ay süreli, yıpranmamış olması gerektiğini hatırlatırız. Kişilerin gidilecek ülkelere giriş için gerekli olan yasal yükümlülükleri yerine getirmeleri gerekmektedir.  Yeşil pasaport sahipleri Bulgaristan’a vizesiz giriş yapabilirler. Ancak pasaportlarının 6 ay geçerliliğinin bulunduğuna emin olmalıdırlar.
   
 • Bulgaristankayak.com yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda Bulgaristan banko kayak yapmanız için vize vermeme hakkına sahiptir, Yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak seyahat acentemizin hiçbir sorumluluğu bulunmamaktadır. Banskokayak.com sadece bulgaristan vizesi için  aracı kurum görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında Banskokayak.com turunun herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Tüketiciler bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırdıklarını kabul etmiş sayılırlar.
   
 • Bansko panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlardır. Şehir turları ve ekstra turlar, içeriği değişmemek şartıyla banskoda farklı günlerde düzenlenebilir. Ekstra tur fiyatları, içerik ve  katılımcı sayısına göre farklılıklar oluşabilmektedir.
   
 • Bansko tur programında ekstra olarak belirtilen geziler yeterli katılım olmaması halinde yapılamayabilir. Turların yapılamamasından Banskokayak.com sorumlu tutulamaz.  Yol üzerinde yapılan ekstra turlar tüm yolcuların katılımı  olmasa dahi gerçekleştirilecektir. Yol üzeri yapılacak olan ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberimiz tarafından kente girmeden önce yer alan dinlenme alanlarına yönlendirilecektir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, mola yerinde beklemeyi kabul ederek tura katılmışlardır. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen bansko gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından bulgaristankayak.org sorumlu tutulamaz.
   
 • Bulgaristan Kayat Turuna iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çantaları, valizleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan Bulgaristankayak.org Tur sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.
   
 •  Bansko turlarımızda 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3.yatak standart yataktan küçüktür. Fiyat listesinde belirtilen Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir. Bansko Otelinde sunulan kontinental kahvaltı tereyağı, reçel veya bal, ekmek, çay veya kahve ile meyve suyundan oluşmaktadır. Grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir.
   
 • Bansko kayak turumuzun Fiyatlarımıza kayak  tur programında belirtilen detaylar ve havalimanı vergileri dâhildir. Gün içerisindeki kur değişimleri TL fiyatlara yansıtılmaktadır. Ödeme anındaki kurlar geçerlidir.
   
 • Misafirlerimiz bansko kayak turuna katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmalarını tavsiye ederiz.
   
 • Bansko Kayak Tura katılan kişilerin seyahat sırasında yanlarında Seyahat Sigortalarını bulundurmaları gerekmektedir.
   
 • 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.

 

 


Bansko Kayak  | Bansko Turları |  Bulgaristan Vizesi  |  Hakkımızda  |  İletişim

 

© 2015 banskokayak.com! Terms of Use and Privacy Policy.