Pirin Golf Otel & Spa, Apartments, Country Club Pirin Golf

Tesis Bilgileri

BANSKO PİRİN GOLF OTEL & SPA, APARTMENTS, COUNTRY CLUB

 

Ülkelerin turizm alanındaki gelişimleri tatil çeşitliliğini arttırmaları ile eşdeğer olduğu söylenebilir.  Bulgaristan da son 20 yılda hem kış hem de yaz turizmi alanında kendini geliştirmeye başaran ülkelerden biri. Artan konaklama kapasitesi, üst düzeye çıkan hizmet kalitesi ve aktivite zenginliği ülkeye gelen turist sayısının artışını sağladı.

Balkan Yarımadası’nda bulunan bu küçük ülkenin turizm potansiyeli daha çok güzel Karadeniz sahillerinin kıyısındaki şehirler ve Güney ile Batı bölgelerinde yükselen dağlarda bulunan kış tatil merkezlerinde değerlendiriliyor. Ancak sadece bu temel iki tatil türü çeşitliliği arttırmaya yeterli olmayabiliyor.

Bulgaristan’da bu açığı kapatma amacıyla kurulan tesislerden biri de Pirin Golf Otel & SPA ve Country Club. 2008 yılından bu yana hizmet veren işletmenin konsepti golf sporu üzerine yoğunlaşıyor. Beş yıldızlı hizmet kalitesinde müşterilerini ağırlayan tesis konaklama hizmetinden çok daha fazlasını ziyaretçilerine sunuyor. Adeta küçük bir şehir görünümünde olan Pirin Golf, bulunduğu Güneybatı Bulgaristan’da bu konseptte hizmet veren tek kurum konumunda bulunuyor.  

İsmini hemen sınırında bulunduğu Pirin Dağı Milli Parkı’ndan alan konaklama tesisi ülkenin en popüler kayak merkezlerinden biri olan Bansko’ya da çok yakın konumda bulunuyor. Bu özelliği ise kış mevsiminde kayak yapmak isteyenler için de bir tercih sebebi olmasını sağlıyor. Razlog Vadisi’nde Kurulu olan Pirin Golf aslında tüm mevsim hizmet vermeye devam edebiliyor. Kış aylarında kayak yapılabilen bölgede, ilkbahardan sonbahara kadar üç mevsim boyunca golf severleri ağırlıyor. Bulgaristan’ın zengin yeraltı mineral sularının da kullanılabildiği tesiste SPA hizmetleri ise yıl boyunca kesintisiz bir şekilde devam ediyor.  

Toplamda 150 hektarlık araziye kurulu olan tesis konaklama hizmetlerinin yanı sıra alanında bulunan ev satışı ve uzun dönemli kiralama hizmeti de sunuyor. Pirin Golf’ün arazisinin içinde bulunan çeşitli alışveriş dükkânları ve uluslararası seviyedeki golf sahaları ile mülk sahiplerine farklı bir deneyim sunulması amaçlanmış.      

 

PİRİN GOLF’ÜN BÖLÜMLERİ

Pirin Golf tesisleri temelde dört ana bölümden oluşuyor. Konaklama hizmetlerinin verildiği Pirin Golf Otel & SPA, 2011 yılında hizmete açıldı ve beş yıldız kalitesinde misafirlerini ağırlıyor. Tesisin ikinci ana bölümü olan Country Club ise golf hizmetlerinin yürütüldüğü merkez konumunda. Burada bu spor dalı ile ilgili dersler veriliyor, çeşitli yarışmalar düzenleniyor, farklı etkinliklere evsahipliği yapıyor veya özel etkinlikler için kullanılabiliyor. İşletmenin bu iki hizmetinden memnun olan ve daha uzun süreli bir hizmet amaçlayanlar için Pirin Golf’te oluşturulan yaşam alanı ise uzun dönemli mülk kiralayanlar, hatta satın alanlar tarafından kullanılabiliyor. Kompleksi bir şehir havasına sokan bölge ise barların, restoranların ve marketlerin bulunduğu merkez.

Pirin Golf Otel & SPA

Pirin Dağı ziyaretçilerine muhteşem manzaralar görmelerini sağlıyor. Eteklerinde kurulu olan Pirin Golf Otel & SPA ise bu manzaraları konforlu bir ortamda sunmayı amaçlıyor. Tesisin golf sahasıyla birlikte iki ana biriminden biri olan konaklama tesisi bulunduğu yere uygun tasarımı ve sunduğu hizmet çeşitliliği ile Bansko Kayak Merkezi ile birlikte bölgenin öne çıkmaya başaran iki turistik merkezinden biri olmaya başarıyor.

Otelde çeşitli büyüklüklerde ve iç tasarımlara sahip toplam 71 oda bulunuyor. Her birinde bulunan konaklama özellikleri ise beş yıldızlı bir otele yakışacak şekilde tasarlanmış. Otelin tüm odalarında kablolu ve kablosuz internette ulaşılabiliyor ve televizyon, mini bar, merkezi havalandırma ve telefon gibi standart hizmetlerin tamamı tüm ziyaretçilerin kullanımına sunuluyor. Elbette banyoda bulunan hidromasaj özellikli duş başlıklar da unutulmamalı.

Sadece beş odada ayrı yataklar bulunmasına rağmen Pirin Golf’te ailelere yönelik özel uygulamalar bulunuyor. “Benim Ailem” hizmeti kapsamında birbirileriyle bağlantılı odalarda çocuklar ve ebeveynleri ayrı ayrı kalabiliyor. Sekiz aileye kadar sunulan bu hizmette çocukların odalarında yüzde 50’lik fiyat indiriminden faydalanılabiliyor. Konaklama tesisinde aileler kendileri için ayrılmış ortak oyun alanı veya çocuk salonundan da yararlanabiliyor.

Çocuklarını oyun alanlarındaki görevlilere teslim eden aileler için otelde vakit geçirebilecekl4eri pek çok alan bulunuyor. Tematik restoranların onlarca çeşit farklı lezzetin sunulduğu mönüleri gurme tatları ve seçkin alkollü içecekler de içeriyor. 80 iç ve 70 teras oturma kapasitesi ile tesisin en büyük restoranı olan Avrupa Mutfağı bilindik lezzetler sunarken 50 kişilik oturma kapasitesi olan Asya’nın Lezzeti restoranında Uzakdoğu yemeklerinin tadına bakılabiliyor. Tabii dağların içerisinde hizmet veren bir otel olarak buna uygun yemekler de unutulmamış. 50 kişilik kapasitesiyle La Foret, av etleri dâhil, et ağırlıklı mönüsü ile bu ihtiyacı karşılıyor. Yemek sonrasında sohbet edilecek en uygun yerler ise tercihe göre Let’s Bar ve Lobby Bar…

Otel, yalnız ziyaretçiler ve aileler dışında farklı bir ortamda toplantı yapmak isteyen iş amaçlı buluşmalar için de uygun. Ofis merkezi, internet salonu ve 350’den fazla olan toplam kapasitesiyle teknolojik olarak tam donanımlı üç salon büyük çaplı toplantı, etkinlik ve konferans organizasyonlarında kullanılabiliyor.

Pirin Golf’ün iddialı olduğu diğer hizmet alanlarından biri de sağlık turizmi. 5500 metrekareyi kapsayan tesisin SPA merkezi otel ile olan doğrudan giriş bağlantısı ile her zaman kullanıma açık. Farklı tipte termal ve terapi alanları şeklinde düzenlenen sağlık merkezinde her alanın kendine özgü uygulamaları bulunuyor. Günlük stresten uzaklaşmanın en iyi yollarından biri olarak gösterilen termal alan aynı zamanda masaj ve bu amaçla kullanılacak olan kozmetik ürünlerden önce gidilmesi gereken ilk nokta. Farklı ısılardaki mineral zengini sular, soğuk duşlar ve benzeri uygulamalarla SPA merkezi pek çok farklı şekilde kullanılabiliyor. Bunlardan biri olan infrared aydınlatmalı saunada ışık, su ve ısı biraraya gelerek rahatlamayı ve vücuttaki toksinlerin atılmasını sağlıyor. Terapilere bir diğer örnek ise belirli sürelerde soğuk ve sıcak suya batırılan ayaklarla uygulanan yöntem.  Aromatik buhar banyosu, çeşitli doğal ürünlerle yapılan vücut bakımı, iki kişilik özel VIP SPA hizmeti, havuzlar, klasik Avrupa ve Asya masajları ile bakım ürünlerinin satın alınabileceği mağaza otelin sağlık hizmetlerinin çeşitliliğini göstermeye yetiyor.

Pirin Golf, bulunduğu bölgeye uygun olarak çeşitli spor yapma imkânları da sunuyor. Fitness salonu, masa tenisi, snooker, squash, futbol sahası kullanma ile yoga ve jimnastik yapma gibi olanakların yanı sıra merkeze yakın alanlar doğa sporu meraklılarını mutlu edecek rotalar sunuyor. Kış mevsiminde 12 kilometre uzaklıkta bulunan Bansko Kayak Merkezi tercihlerin ilk sırasında bulunurken, yılın diğer zamanlarında bisiklet kiralayarak dağda sürüş yapma, çeşitli zorluklarda yürüyüşler, binicilik ve ATV araçlarıyla tatil günleri daha da çok renklendirilebiliyor.  

Pirin Golf Country Club

Pirin Golf Otel & SPA’nın ana konsepti golf sporu ile ilgili sunduğu imkânlar.  Bu spor ile ilgili yapılan tanımlamalarda en çok dile getirilen özelliği spor yapıldığı sırada doğanın tadını da çıkarabilme olanağı. Tatil merkezinin bulunduğu Pirin Dağı ise buna fazlasıyla katkı sağlıyor. Burada kullanılabilen iki adet golf sahasının da kendine has özellikleri bulunuyor. Tasarımları her seviyedeki oyuncunun rahatça katılım sağlayacağı seviyede yapılan sahalar, dağda golf oynamanın nasıl bir deneyim olacağını en gerçekçi şekliyle oyunculara gösteriyor.   

Ian Woosnam sahası tesisin büyüğü. Neredeyse hiç durmayan rüzgâr golf oynarken sürekli strateji geliştirilmesini de mecburi kılıyor. 18 parkurlu sahada rüzgarın gücünü hesaba katmayıp yanlış sopa ile yanlış hızda vuruş yaparsa sahanın her yerine dağılmış 80’e yakın tuzak çukurundan birine düşmek hiç de zor değil.

Pirin Golf Otel’in ikinci sahası olan Pirin Pine, şimdilik beş parkura sahip. Ancak tam kapasiteye ulaştırılması için çalışmalar hızla sürdürülüyor. Özellikle başlangıç seviyesindeki golfçülere hitap eden sahanın yapımı tamamlandığında tesisin daha da çok misafir ağırlayacağı şimdiden söylenebilir.  

Elbette tatil merkezinin konsepti sadece hizmetlerle sınırlı değil. Pirin Golf aynı zamanda bu sporu geliştirme ve tanıtma misyonunu da üstlenmiş. Bu amaçla yılın çeşitli zamanlarında turnuvalar düzenleniyor, kişisel veya en fazla dört kişiden oluşan gruplara yönelik eğitimler veriliyor ve çocuklara yönelik özel etkinlikler düzenleniyor.

Verilen kurslar farklı özelleştirilen içeriklerle sunuluyor. Başlangıç seviyesindekilerle, golf hakkında belirli bir tecrübesi olanlara anlatılanlar ve yaptırılan antrenman teknikleri değişik şekillerde hazırlanarak en verimli sonucun alınması hedefleniyor. Çocuklara yönelik verilen eğitimler ise hem doğada keyifli zaman geçirmeleri hem de golfte başarılı olabilecek sporcu adaylarının yeteneklerinin ortaya çıkarılması hedefleniyor.  

Otelin golf ile ilgili yatırımları en modern antrenman cihazlarını da kapsıyor. Bu kapsamda vuruşların video analizlerini yapan yazılım sistemi ve golf simülasyon cihazı da bulunuyor. Tesiste profesyonel sporcuların antrenman yapabilmesi için de imkânlar bulunuyor.

Pirin Golf’te spor amaçlı konaklayanlar yeteneklerini daha zor seviyelerde test edebiliyor. Örneğin profesyonel sporcularla müsabaka yapılabiliyor. Ekipmanda bir eksiklik varsa ise golf merkezinde bulunan mağazada aranan her şeye ulaşılabiliyor.

Pirin Golf Apartment Complex

Kurulu olduğu geniş alan ve bulunduğu konum, Pirin Golf’ü uzun süreli ziyaretler için uygun bir ye yapıyor. Doğanın ortasında, şehir hayatından uzakta, ancak hiçbir modern zaman gereksiniminden uzak kalmak istemeyenler merkezde uzun süreli kullanım için konum kiralayabiliyor. Hatta satın alma opsiyonları bulunuyor. Doğaya uygun bir şekilde inşa edilen otel ve yaşam alanı için ayrılan bölgesi bulunduğu bölgenin sadece yüzde 5’ini kapsıyor. Farklı bölümlerde ve özelliklerde bulunan konutların her biri farklı manzaraya sahip. Yaşam alanlarını kullananlar yıl boyu Bansko Kayak Merkezi’ne, tesisin golf sahalarına veya çevredeki ormanlara kolayca ulaşabiliyor. Tabii daha yakın çevrede yapabilecekleri aktiviteler için de alanlar bulunuyor. Spor için voleybol, tenis ve basketbol sahası, rahatlamak için restoran ve kafeler, sağlık için tıp merkezi ve ihtiyaçlar için alışveriş yapılabilecek mağazalar halihazırda tamamlanmış veya yapım aşamasında kullanıma hazırlanıyorlar.

Pirin Golf’ün içerisinde kiralanan veya satılan tüm konutlar döşeli olarak sunuluyor. İnşalarında kullanılan yüksek kaliteli malzemelerle aracılığıyla ise evlerin izolasyonu ve enerji verimliliği en üst seviyelere çıkarılması amaçlanmış. 

Pirin Golf Downtown

Pirin Golf’ün yaşam alanlarının her birinin farklı özellikleri bulunuyor. Örneğin Lake semtinde en lüks villaları tercih edenler göl manzaralı bir evde konaklayabiliyor. Pirin 1 otel ve SPA merkezine yakınken Pirin 3 orman ile komşu. Dağ evi şeklinde tasarlanan konutlar bulunduğu bölgenin atmosferi ile bütünleşirken, SPA apartmanlarında her zaman kaynak sularından yararlanılabiliyor. Ancak tüm alanların tek bir merkezi var… Downtown ismi verilen bölgeye tesisin en canlı semti olarak tanımlamak pek de yanlış olmaz. Zira burada hizmet veren mağazalar, kafeler, restoranlar, çocuk oyun alanları ile herkesin bir araya geldiği yer konumunda.

Downtown’da bulunan sanat galerisi, kadın bakım merkezi, hediyelik eşya ve alışveriş dükkânları Pirin Golf’ü ve çevresini bir tatil kaçış noktasından çok adeta yaşayan bir şehre dönüştürüyor. 

GOLF DERSLERİ VE KURSLARI

Golf Eğitmeni veya Profesyonel Oyuncu ile Ders veya Eğitim

 1. Profesyonel golfçü ile özel ders (55 dk): İş Günü – 40 Leva / Haftasonu: 60 Leva
 2. Golf eğitmeni ile özel ders (55 dk): İş Günü – 25 Leva / Haftasonu: 40 Leva
 3. Grup dersi: Güncel fiyat hakkında bilgi talep edilmeli.
 4. Profesyonel golfçü ile golf sahasında oyun: 9 Delik: 120 Leva / 18 Delik: 200 Leva
 5. Golf eğitmeni ile golf sahasında oyun: 9 Delik: 60 Leva / 18 Delik: 100 Leva

Acemiler için Kurslar

 1. Golf dersi – Her cumartesi 15:00-16:30 arası: 25 Leva
 1. Yeşil Kart kursu: 680 Leva
 • İki kişi – kurs fiyatı + %20
 • Üç kişi – kurs fiyatı + %35

Beş günde 54 handikap veriliyor. Bu şekilde tüm dünyadaki golf sahalarında oyun oynama hakkı kazanılmış oluyor. Temel teknikler, vuruşlar, kurallar ve golf etiği hakkında eğitiliyor. 6 pratik ve 2 teorik dersi içeriyor. Sahada pratik yapma imkânı.

İleri Seviyedekiler için Kurslar

 1. Turnuva Kartı kursu: 800 Leva
 • İki kişi – kurs fiyatı + %15
 • Üç kişi – kurs fiyatı + %25

Üç günden az bir sürede 28 handikap veriliyor. 8 Pratik ve 2 teorik dersi içeriyor. Sahada pratik yapma imkânı.

 1. PGA profesyoneli ile yoğun kurs: 490 Leva

4 antrenman saati. Scope & S&M Putt Lab video analizi. PGA profesyoneli oyuncu ile 18 delikli bir oyun turu. Zayıf ve güçlü yanların tespitine yönelik video analizi. Birlikte öğle yemeği.

 1. “10 öde, 12 al” Golf Paketi:
 • Golf eğitmeni ile: İş Günü – 210 Leva / Haftasonu – 360 Leva
 • Profesyonel oyuncu ile: İş Günü – 360 Leva / Haftasonu – 560 Leva
 • Üç kişi: Kurs fiyatı + %35

12 antrenman saati. Tekniği optimize etmek için Scope & S&M Putt Lab analizi.

 1. “5 öde, 6 al” Golf Paketi:
 • Golf eğitmeni ile: İş Günü – 125 Leva / Haftasonu – 200 Leva
 • Profesyonel oyuncu ile: İş Günü – 200 Leva / Haftasonu – 300 Leva
 • Üç kişi: Kurs fiyatı + %35

6 antrenman saati. Tekniği optimize etmek için Scope & S&M Putt Lab analizi.

 1. Kısa oyun için kurs: 270 Leva
 • İki kişi: Kurs fiyatı + %15
 • Üç kişi: Kurs fiyatı + %25

Bir haftasonuna dağıtılmış, toplam 5 antrenman saati. Tekniği optimize etmek için Scope & S&M Putt Lab analizi. Güçlü ve zayıf yanlara dair değerlendirme.

 1. S&M Putt Lab – PAT (Playing Ability Test) ile kendinizi nasıl geliştirirsiniz? - Güncel fiyat hakkında bilgi talep edilmeli.
 2. Club fitting ve sopaların tamiri. -  Güncel fiyat hakkında bilgi talep edilmeli.
 3. C-swing video analiz. - Güncel fiyat hakkında bilgi talep edilmeli.

NOT: Kurs ve derslerin fiyatları teorik eğitim materyallerini ve golf sopası kiralamasını da içeriyor.

OYUN VE ÜYELİK ÜCRETLERİ

Oyun Ücreti

 

 

9 Delik / Leva

18 Delik / Leva

9 Delik / Leva

18 Delik / Leva

İş Günleri / Pazartesi-Cuma

Pirin Golf gayrimenkul sahipleri,  Bulgaria Holday aracılığıyla otelde konaklayanlar.

40.00

60.00

30.00

50.00

Haftasonları ve Resmi Bayramlar

Pirin Golf gayrimenkul sahipleri,  Bulgaria Holday aracılığıyla otelde konaklayanlar.

60.00

90.00

50.00

80.00

İş Günleri / Pazartesi-Cuma

Diğer otellerin misafirleri.

60.00

90.00

50.00

70.00

Haftasonları ve Resmi Bayramlar

Diğer otellerin misafirleri.

80.00

115.00

70.00

105.00

Pine Course Oyun / 5 Delik

30.00

 

30.00

 

18 Yaşına Kadar Gençler

16.00

30.00

16.00

30.00

Öğrenciler

Öğrenci kartı gösterme şartı bulunuyor.

16.00

30.00

16.00

30.00

Sopa Kiralama

 • Düşük Sınıf
 • Yüksek Sınıf / Taylor Made, PING

 

 

10.00

40.00

 

 

10.00

40.00

Elektronik Araba Kiralama

 • İş Günleri
 • Haftasonu ve Resmi Bayramlar

 

 

 

40.00

50.00

 

 

40.00

50.00

El Arabası Kiralama

 

10.00

 

10.00

Antrenman Topları / 200 Adet

 

20.00

 

20.00

Paket 5GF / 18 Delik

 

375.00

 

290.00

Paket 12 GF / 18 Delik

 

600.00

 

550.00

 

Bir Yıllık Üyelik Planı

Bilgiler ve Ayrıntılar

Elektrik Arabalı “Tam Abonman” Üyeliği

2900 Leva – İlk üye

1500 Leva – Sonraki üyeler

Pirin Golf ve Katrino Otel’de sahip olunan gayrimenkulün büyüklüğüne göre.

El Arabalı “Tam Abonman” Üyeliği

2000 Leva

Serbest oyunda sınırsız el arabası kullanımı.

Aile Üyeliği

2700 Leva – İlk üye

1500 Leva – Sonraki üyeler

Serbest oyunda sınırsız elektrikli araba kullanımı.

Kadınlar İçin Üyelik

1700 Leva

Kadınlar için özel üyelik. SPA paketi içeriyor.

Genç ve Öğrenci Üyeliği

400 Leva

En küçük golfçülere özel üyelik.

Haftaiçi Üyeliği / Pazartesi - Perşembe

1200 Leva

Pazartesi’den Perşembe’ye sınırsız oyun hakkı.

“Pay & Play” Üyeliği

400 Leva

18 delikli golf oyunu. Özel fiyat: 50 Leva

“Yeşil Kart” Üyeliği

1000 Leva

“Yeşil Kart” kursu dâhil.

2 Yıllık Üyelik

4300 Leva

İki yıl için geçerlidir.

3 Yıllık Üyelik

5200 Leva

Üç yıl için geçerlidir.

Söz konusu rakamlarda değişiklik olabilir. 

Rezervasyon


Bansko Kayak  | Bansko Turları |  Bulgaristan Vizesi  |  Hakkımızda  |  İletişim

 

© 2015 banskokayak.com! Terms of Use and Privacy Policy.