Bansko Otobüs Seferleri 2021 Bansko Otobüs Seferleri 2021

Bansko Otobüs Seferleri

Bansko kayak merkezi ulaşım sağlamak isteyen kayak severler için hazırladığımız Bansko Otobüs Seferleri ile ilgili bilgileri içeren sayfamıza hoş geldiniz. Değerli kayak severler Bankso kayak seyahatinizi tamamlamak için gereken adımları açıklayacağız. Bansko’ya yapacağınız seyahat özel araç ile olacak ise Bulgaristan’ın Başkenti olan Sofya’ya gidip oradan Bansko’ya geçiş yapabilirsiniz. Bansko’ya gitmek için Uçak tercih edecekseniz ilk önce İstanbul’dan hareket edip ardından Sofya’ya varmanız gerekmektedir.

Sofya otobüs terminalinden Bansko'ya giden şehir içi ulaşım araçlarıyla Bansko'ya ulaşım sağlayabilirsiniz. Eğer Bansko kayak seyahatinizi otobüs aracılılığı ile gerçekleştirmek isterseniz ilk seyahat yeri olarak İstanbul’dan hareket etmeniz gerekmektedir. Banko otobüs seferleri için ilk kalkış yeri İstanbul olarak belirlenmektedir. Bankso otobüs seferleri ile İstanbul’dan hareket ettikten sonra Bulgaristan’ın başkenti olan Sofya’ya seyahat gerçekleştirilir.

Bulgaristan’ın başkenti olan Sofya’ya ulaşım sağladığınız zaman oradaki şehir içi Bansko otobüs ve minibüs seferleri ile Sofya terminalinden Bansko’ya bilet alıp ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. İstanbul'dan gerçekleştireceğiniz Bansko seyahatinizde ulaşım aracı olarak otobüsü tercih edecekseniz, Türkiye’de bulunan ve Bulgaristan'a düzenli seferleri olan belli başlı otobüs firmaları aracılığı ile seyahat etmeniz gerekmektedir.

İstanbul Bansko Otobüs Seferleri 

İstanbul otogarlarından Bulgaristan Sofya’ya giden otobüs firmalarından bilet temin etmeniz gerekmektedir. İstanbul’dan Sofya’ya giden İstanbul’daki otobüs  firmaları Alpar Turizm, Huntur Turizm ve Metro Turizm firmasıdır. Avrupa yakasından Sofya’ya seyahatinizi gerçekleştirmeniz sizlerin açısından daha iyi olacaktır. Sofya’ya seyahat için Avrupa yakasından seyahate başlamanıza neden olan sebepler arasında faklı çeşit otobüs firmalarının oluşu ve otobüs firmaların tek saat dışında başka saatlere de seyahatinize imkan tanıyor olmasıdır.

Bankso'ya Metro Turizm firması ile seyahat etmek isterseniz her gün aktif olan otobüs seferleri ile geniş saat aralığında seyahat edebilirsiniz. İstanbul’dan Sofya’ya yapılacak olan Bankso otobüs seferleri için esnek saatleri olduğunu belirtmek isteriz.

Metro Turizm

Bansko'ya Metro Turizm ile gidebilirsiniz.  Bansko Otobüs Seferleri için Metro firmasının saatleri şöyledir: örneğin sabah saatinde yolculuk yapılmak istenirse otobüs firmasının ilk seferi saat 9’dadır. Sabah seferini tercih etmek isteyen yolcularımız için öğlen saatinde saat 12.00'de bilet alabileceklerini belirtmek. Güneşin batmasına yakın, akşam üzeri seyahat etmek isterseniz otobüs firmasının akşam üzeri saat 17:30 ‘da seyahat etme hakkını sizlere sunuyor. Akşam üzerinden sonra akşam saatlerinde daha rahat yolculuk yapacağınızı planlıyorsanız akşam saat 9.00'da bilet sahibi olabilirsiniz. Bansko otobüs seferleri ile gece saatinde seyahat etmek isterseniz son sefer saati olan gece saat 23.00'da bilet alıp seyahatinizi tamamlayabilirsiniz. Bansko Otobüs Seferleri ile firmanın sizlere sunmuş olduğu geniş saat aralığı sayesinde tercih ettiğiniz gün ve saat diliminde seyahat edebilirsiniz. 

Alpar Turizm

Bansko'ya Alpar Turizm ile seyahat edilebilmektedir. İstanbul'dan her akşam düzenli seferler bulunmaktadır. İstanbul'dan 20.30'da hareket eden araçlar sabah 7.00'den Bulgaristan Blagoevgrad'a varmaktadır. Alpar Turizm'den Blagoevgrad kalkışlı araç her akşam 17.30'da hareket ederek İstanbul istikametine doğru yola çıkmaktadır. Blagoevgrad hareketli araç sabah 6.00'da İstanbul'a varmaktadır. İstanbul Blagoevgrad arası gidiş dönüşbilet ücreti kişi başı 300 TL civarındadır. Bu ücret bilgisini ilgili otobüs firmasından teyit ediniz. 

Blagoevgrad otobüsleri ile Blagoevgrad'a varışından ardından Bansko'ya Bulgar Public otobüsleri ile devam edilebilmektedir. Blagoevgrad Bansko arası yaklaşık olarak 60 KM'dir. Yaklaşık 1 saat sürmektedir. Balgoevgrad Bansko ve Bansko Balgoevgrad-Bansko arasında  seferler saatleri; 7.00 ile 19.00 arasında her saat başı sefer bulunmaktadır. Bulgar public otobüslerinin ücreti kişi başı 7 Leva'dır. (3-4 Euro'dur). Bunun yanı sıra 25 Euro ile bireysel olarak Taksi ile Bansko oteller bölgesine yaklaşık olarak 40 dakikada ulaşım sağlayabilirsiniz. Bu konuda Alpar Turizm firması araç personelleri yolculara bilgi vermektedir. 15/20 kişilik gruplarda Bansko'ya giden Shuttle servis veya Minibüs hizmetinden faydalanabilirsiniz. Minibüs ücreti 100 Euro civarındadır. 

Huntur Turizm

Bansko Otobüs Seferleri ile ulaşım sağlayan bir diğer ulaşım firması olan Huntur firması ise her gün Sofya’ya ulaşım imkanı sunup günün sadece 2 saat diliminde mevcuttur. Huntur Firması'nın sabah ve öğlen saatleri mevcut seferi olmadığını belirtmek isteriz. Sadece 2 sefer ile Sofya’ya ulaşım sağlayan bu firma ile dilerseniz akşam üzeri saat 18.00'de ya da son seferi olan gece seferi ile saat 22:30’da günün son seferi ile yolculuğunuzu gerçekleştirebiliriz. Bankso otobüs seferleri için sunulan bu firmalardan herhangi birini tercih edip Sofya’ya vardığınız zaman oradaki otobüs terminalinden şehir için yapılan seyahatler ile bansko’ya bilet alabilirsiniz. Sofya terminalinden hareket ederek Bansko’ya yaklaşık olarak iki buçuk saatte ulaşım sağlayabilirsiniz.

 

 

Rezervasyon


Bansko Kayak  | Bansko Turları |  Bulgaristan Vizesi  |  Hakkımızda  |  İletişim

 

© 2015 banskokayak.com! Terms of Use and Privacy Policy.