Bansko Gece Hayatı Bansko Gece Hayatı

Genel Bilgiler

BANSKO GECE HAYATI

Tatil yeri seçimi yapmak zordur. Karar verilirken ortaya çıkan beklentiler yapılan araştırmaların da uzamasına neden olur. Deniz kıyısı, doğanın ortası, yolculuk sırasında mola verilen bir şehir… Tatil için tercih edilecek lokasyon nerede olursa olsun en doğru tercih için karar verilmeye çalışılır. Yine de farklı zevklere sahip insanların da ortak beklentileri olabiliyor. Müzik sesinin hiç kısılmadığı bir gece kulübünde sabaha kadar dans etmek, bir dağ manzarasını seyrederken sıcak çikolata yudumlamak veya tarihi değerlerini korumaya başaran küçük bir sahil kasabasının ara sokaklarında yürümek eylemleri ayrı insanların tatil düşlerini süslese de her biri aynı şeyi hissettirir. Konu tatil olunca ise herkesin hemfikir olduğu en önemli konu, birkaç günlük serbest zaman diliminde olabilecek en iyi anları yaşamak…   

Turizm sektörünün yükselen değeri, Türkiye’nin komşusu Bulgaristan, son yıllarda sunduğu farklı tatil seçenekleriyle yabancı ülkelerden de daha fazla ziyaretçi tarafından ziyaret ediliyor. Ülkenin hem yaz hem de kış tatili için sunduğu seçenekler ve geliştirdiği hizmet kalitesi, güneşlenmek veya kayak yapmak gibi temel aktivitelerin dışında geçirilecek zamanların da çeşitlenmesine neden oldu. Bulgaristan’ın en çok bilinen yaz ve kış tatil merkezlerinde artık her zevke uygun eğlence seçenekleri bulunuyor. Dünyanın en çok tercih edilen mutfaklarını konsept alan restoranlar tatillerinde iyi yemekler tatmak isteyenlere hitap ederken, canlı müzik çalınan barlar, günün ilk saatlerine kadar dans edilebilen gece kulüpleri ve çeşitli konuları merkezlerine alarak düzenlenen festivaller tatilin renklenmesinde ve daha keyifli vakit geçirilmesinde yardımcı oluyor. Tatilde iyi hissetmeyi pek çok küçük ayrıntı sağlayabiliyor ve Bulgaristan’da bunu başarabilen tatil merkezlerinden biri de kış turizmi için tercihlerin ilk sıralarında bulunan Bansko Kayak Merkezi…

 

BANSKO’DA GECE BAŞLARKEN

Kış tatillerinde hareket hiç bitmez. Gün boyunca tüketilen enerjiyi geri kazanırken ise bir yandan rahatlarken keyifli dakikalar da geçirilebiliyor. Hatta akşam saatlerinde otel odlarının dışına çıkarak geceye uzanan saatlerde eve dönüşte heyecanla anlatılacak anılar biriktirmek tatillerin geleneklerinden biri bile sayılabilir. Bansko’da eğlenerek rahatlamak için pek çok farklı seçenek bulunuyor. Kişinin kendi zevkine uygun tercih edeceği doğru mekânlar aracılığıyla ise bu istekleri kolaylıkla gerçeğe dönebilir.

Bansko’yu diğer kış tatili merkezlerinden ayıran önemli bir özelliği var. Bir şehir merkezine sahip olan kayak bölgesi, bu durumunu eğlence hayatında avantaja dönüştürmesini biliyor. Eski tarihi evlerin bulunduğu ve yeni yerleşim yerinin bulunduğu iki kısımdan oluşan kasabada bulunan restoranlar ve eğlence yerleri konaklama tesislerinin hizmetlerine iyi birer alternatif oluşturuyorlar. Bu işletmelerin uzun yıllarda kazandıkları tecrübeler ise tatil yerlerinde ziyaretçilerin en çok önemsedikleri kriteri, yani hizmet kalitesi konusunda da uzmanlaşmalarını sağlamış.  

Uluslararası alanda tanınan ve pek çok yabancı turistin ağırlandığı Bansko’da eğlence hayatına yönelik hizmet veren işletmelerin en çok dikkat etmesi gereken unsurlardan bazıları olan hizmetlerin aksamaması, iletişimin sağlıklı bir şekilde sürdürülmesi için gereken dil bilgisi ve sunulan ürünlerin çeşitliliği konularında popüler rakiplerinden eksik kalan hiçbir yanı yok.   

Örneğin tatil yerlerinin vazgeçilmezi olan alkollü içecek ve yemek çeşitliliği konusunda kayak merkezinde pek çok seçenek arasında tercih yapılabiliyor. Dünya çapında tanınan markaların yanı sıra kokteyllerin de denenebileceği merkezde yerel içeceklerin tadına da bakılabilir. Dünya çapında pek tanınmasalar da Bulgaristan’ın yerel bira markları ve ülkeye özgü üzüm türü Mavrud’tan yapılan şarapların tatları herkesi memnun edecek kalitede. Elbette bu tercih yapılırsa bunu deneyimlemek için en uygun yerler Bulgaristan tarzı meyhaneler olacaktır. Bu işletmelerde yerel şarkılar ve yemeklerle birlikte ülkenin kültürü hakkında da bilgi sahibi olunabiliyor. Üstelik "Happy Hours" zamanlarına denk gelirse daha da ekonomik fiyatlarla akşam saatleri kolaylıkla geceye uzayabilir.

Bansko’da her restoran, bar veya gece kulübü özel dekorasyonlarla tamamlanıyor. Bu ise dağ ortamına rağmen bir İtalyan veya Fransız kafesi gibi farklı atmosferlerde vakit geçirildiğini hissettiriyor. Elbette iyi hizmet için sadece bir konsepte sahip olmak yetmiyor. Çünkü asıl belirleyici unsur olan hizmet kalitesi geri dönüşlerin sürekli olmasını sağlıyor. Bu durum yemek tercihleri söz konusu olduğunda da geçerliliğini koruyor. Bansko’da aynı içecekler gibi yemeklerde de dünya mutfaklarından lezzetlerin tadına bakılabiliyor. Bu işletmelerin servis hızı, hijyeni, tercih edilen yemeklerin lezzeti ve sunumları da yeterli düzeyde. Bu ise şehrin tekrar tercih edilmesinde büyük etki ediyor.

Bansko’da akşam saatlerinde hareketlilik saat dokuzdan sonra başlıyor ve geceyarısına yaklaşırken artıyor. Yemekler yendikten sonra sıra eğlence yerlerini ziyaret etmeye gelir. Aynı konseptleri gibi şehirdeki bar ve kulüplerin de kendine özgü müzik tarzları var. Bu ise her tatilci için keyifli dakikaların yaşanacağı anlamına geliyor.

 

ŞANS OYUNUNDAN KAREOKEYE

Kayak merkezinde iyi zaman geçirmek için müzik dinlemek dışında dans edilebilecek kulüpler ve şarkı söylenebilecek kareoke kulüpleri de tercih edilebiliyor. Biraz daha sakin bir gece geçirmek isteyen tatilciler ise bowling veya bilardo salonlarında oyun oynama alternatifleri de bulunuyor. Bansko’da şansını denemek isteyenler ise casinolara uğrayabilir.

Şans oyunu veya eğlence yerlerini tercih etmeyenler Bansko’da gün bittiğinde rahatlamak için sunulan bir diğer seçenek ise SPA merkezleri. Bulgaristan’ın zengin yeraltı sularından faydalanan birçok otelde bulunan SPA’larda gün içinde geçirilen hareketli saatlerde alınan yorgunluk kolaylıkla geçirilebilir dönüştürülebilir. 

Kış tatillerinde sürekli hareket etmek hiç farkına varmadan yorulmaya neden olabilir. Bu bilinçli tercihe rağmen gerçek anlamda rahatlamak, sosyalleşmek ve eğlenmek için havanın kararmasını beklemek gerekiyor. Pirin Dağı gibi bir doğa harikasının ortasında bulunan tarihin izlerini taşıyan bir kasabada tatil yapmak kış tatillerini sevenler için harika bir seçenek. Üstelik Bansko’da eğlenmek için de fazlası bulunuyor. Hareketli bir günü en iyi şekilde tamamlamak için tek yapılması gereken ise sadece kendini o anlara teslim etmek. 

Rezervasyon


Bansko Kayak  | Bansko Turları |  Bulgaristan Vizesi  |  Hakkımızda  |  İletişim

 

© 2015 banskokayak.com! Terms of Use and Privacy Policy.