Bansko Turları Bansko Turları

Bansko Kayak

Bulgaristan’ın bir numaralı kayak merkezi ve Avrupa’nın en iyi kayak pistlerinden biri olan Bansko Kayak Merkezi’nde oldukça keyifli ve bir o kadar da ekonomik bir kış tatili geçirmek mümkün. Pirin Dağları'nın eteğinde, milli park içerisinde bulunan Bansko Kayak Merkezi, çok sayıda geniş ve zorluk derecesine göre ayrılmış kayak pistleri ile çam ormanlarının ferah havasını ve kayak keyfini bir arada sunuyor. Bol seçenekli konaklama, eğlence mekanları ve zengin mutfak kültürü ile Bansko Kayak Merkezi, kayağın zengin sporu olduğu tabusunu yıkıyor. 

Pistleri onaylı olan Bansko Kayak Merkezi, Uludağ’ın 15 katı uzunlukta kayak pistlerinde Uludağ’ın 4’te biri fiyatına kış tatili olanağı sağlıyor. Uçakla bir saatte, kara yolu ile 6-8 saatte ulaşılabilen Bansko Kayak Merkezi,Türkiye’ye yakın konumu nedeniyle de ayrı biz cazibeye sahip. 

2021 kış sezonunda Bansko Kayak Merkezi’nde harika bir kış tatili yapmaya karar verdikten sonra seyahat işlemlerine başlıyoruz.  Bulgaristan’da bulunan Bansko Kayak Merkezi’ne gitmek için öncelikle Bulgaristan vizesi almak gerekiyor. Bulgaristan vizesinin Schengen ülkeleri için geçerliliği bulunmuyor. Ancak Bulgaristan'a, Schengen vizesi ile de giriş olanağı bulunuyor. Ancak, Schengen vizesinin kabarık evrak listesi ve uzun işlem süreleri oldukça zahmetli olduğu için Bansko Kayak Merkezi’nde yapılacak tatile daha kısa sürede ulaşmak için Bulgaristan vizesi alınması tavsiye ediliyor. Vize işlemlerini kısa sürede tamamladıktan sonra en uygun tur seçeneği ile Bansko’ya doğru yola çıkabilirsiniz.

Bansko Kayak Pistleri

Bansko Kayak Merkezi’nde bulunan kayak pistlerinin uzunluğu yaklaşık 70 kilometre ve her zorluk derecesinde pistler bulmak mümkün. Gondol’a binip kayak pistlerine ulaşmadan önce Bansko Ski Pass alnması gerekiyor. Bu geçiş kartı, kayak yapılmak istenen süreye göre; yarım günlük, bir günlük veya bir haftalık süreler için farklı seçenekleri bulunuyor. 

Chalin Valog: Gondol’a bindikten 15 dakika sonra ara istasyonda inerek çok kolay bir şekilde iki kayak pistinin bulunduğu Chalin Valog bölgesine ulaşabilir veya 30 dakikalık Gondol yolculuğunu tamamlayıp bu bölgeye kayarak inilebiliyor.

Banderashka Pollyanna: Restoran ve kafelerin bulunduğu bu bölgede ayrıca 7 kilometrelik bir kayak pisti de kullanılabiliyor. Eşsiz bir manzaraya sahip olan bu bölgede hem kayak yapmaya hem nefeslenmeye hem de fotoğraf çekmeye uygun.

Tomba: Avrupa’nın en iyi "siyah" renkli, yani en zor seviyedeki pistlerinden biri sayılan Tomba, 2012 Erkekler Dünya Şampiyonası’na ev sahipliği yapmasından dolayı dünya şampiyonlarını ağırlamasıyla tanınıyor. İsmini dünyaca ünlü İtalyan kayakçı Alberto Tomba'dan alan şampiyonların pistinde kaymanın keyfine her yönüyle çıkarılabiliyor.  

Shiligarnika: Orta zorluktaki kayak pistlerinin bulunduğu bu bölgede ayrıca retoran ve kafelerde keyifli zaman geçirme imkanı da bulunuyor.  

Plato: Bansko kayak pistlerinin en yüksek olanları Plato bölgesinde yer alıyor. Bu bölgede tam 16 kilometrelik kayma imkanı sunuyor.

Bansko Konaklama ve Eğlence

Bansko kayak turları, her zevke ve her bütçeye hitap edecek otel, apart ve pansiyon bulunabiliyor. Bansko’da Türkiye’deki kayak merkezlerinin aksine şehir ve oteller ayrı bölgelerde bulunuyor. Kayak pistlerine gitmeden önce manzaranın keyfinin çıkartılabileceği 30 dakikalık bir gondol seyahati misafirleri bekliyor. Bansko Kayak Merkezi’ne kolayca gitmek için Gondol’a yakın olan otellerin tercih edilmesi tavsiye ediliyor. Eğer konaklama yeri Gondol’a uzak ise de otellerin belirli saatlerde sunduğu servis hizmetlerinden yararlanılabiliyor. Bansko kayak pistlerinin yemek ve eğlence konusunda da oldukça zengin ve ekonomik seçenekler sunuyor. Gondol çevresinde çok sayıda restoran, casino ve bar bulunabiliyor. Renkli eğlence kültürü ve Bulgar mutfağının özel lezzetlerini birarada sunan mekanlar ise tatili daha da keyifli bir hale getiriyor.

Bansko Kayak Turu

Bansko kayak turu ile kışın sadeliğine renk katacak bu kayak merkezini ile ilgili bilgileri sizlere sunduğumuz sayfamıza hoş geldiniz.  Balkanların en gözde ve en büyük kayak merkezlerinden biri olan Bankso, kış tatilinize renk katıyor. Birbirinden gözde ve güzel tesisleri ile en konforlu otelleri ile kış tatilinize renk katacak, kayak severlerin gözde olan bu kayak merkezi eğlenceli vakit geçirebileceğiniz tatil beldesinden biridir. 65 kilometre olan uzunluğundaki dağı ile Bansko, en zor beğenen kayak severleri bile memnun ediyor. Kayak severlerin buluşma noktası olan Bansko kayak merkezi gün geçmeden tüm Avrupa ülkelerinde ün kazanıyor. Bansko kayak turu adı altında yapılan kış etkinlikleri ile kış tatilinizi yaz tatilinizden daha çok seveceksiniz.
 
Bulgaristan Keyfi, Bankso kayak turları 2021 yılında da kayakseverlere seyahat tarihlerine bağlı olarak pek çok seçenek sunuyor. Bansko kayak turlarına göz atarak bütçenize ve seyahat planınıza en uygun tur programını seçebilirsiniz. Bulgaristan Keyfi'nin yılbaşı ve sömestr tatillerinde düzenleyeceği Bansko Kayak Turları ile kışın soğuk havasını sıcak ve egzotik bir ortama dönüştüren festivalleri ile kışın eğlencesine doyamayacaksınız. Banko, profesyonel kayak severlerin tercih olan bir kayak merkezidir. Profesyonellerin tercih ettiği bu kayak merkezinde aynı zamanda yeni kayak yeri arayan ya da ilk defa kayak turuna çıkacak olan kişiler için hazırlanmış özel olarak kişinin kayak tecrübesine göre inşa edilmiş olan bir kayak merkezidir.

Bansko Turu 2021

İlk defa kayak yapmak isteyen kayak severler için kurulan parkurlarda eğitici turlar ve dereceye göre hazırlanan bu kayak pistlerinde eğlencenin zirvesine eşlik edeceksiniz. Bulgaristan Keyfi, Bansko Kayak Turları sayesinde kışın tatil planlarınıza bu eşsiz kayak merkezimizde ekleyeceksiniz. Kışın yapılan tatil planlarının önüne geçecek olan bu kayak dağında vaktinizin nasıl ilerleyeceğine inanamayacaksınız. Bansko pistlerinde kayak keyfinin tadına varmanın yanı sıra, birbirinden renkli ve eğlenceli festivallerine tanık olacaksınız. En görkemli gece hayatını ve eğlencesini sunan Bulgaristan Keyfi, 2021 yılı Bansko kayak turları  lüks imkanlar eşliğinde kışın ortasında en güzel günlerinizi yaşatıyor. Bansko Kayak Turu eşliğinde kayak merkezinde yapacağınız kış sporları ile hem tatil hem de sporunuzu eğlenceli bir şekilde yapabileceğinizi belirtmek isteriz. Her kademeye göre inşa edilmiş olan parkurlarda hem kayak yapma seviyenizi ölçecek hem de kendinizi geliştirerek kademe kademe ilerleyebileceksiniz.
 
Her dereceye göre hazırlanan bu kayak pistlerinde günden güne kayak yapma zevkine tanık olacak ve kayak yapma konusunda profesyoneller gibi kayak yapabileceksiniz. Aileniz ile, eşiniz dostunuz ya da sevdiğiniz insanlar ile birlikte kışın en güzel günlerini geçirebileceğiniz Bansko kayak turlarına dahil olmayı ihmal etmeyin. Birçok ailenin ya da arkadaşların eğlenceli yeri olan bu kayak merkezinde hem yeni arkadaşlıklar hem de eğlenceli vakit geçirebileceğiniz tatil imkanlarını bir arada sunuyor. Bu imkanlarına yakından tanık olmak ve kış ayınıza sıcaklık getirmek isterseniz bizlerle iletişime geçebileceğinizi belirtmek isteriz.
 
Rezervasyon


Bansko Kayak  | Bansko Turları |  Bulgaristan Vizesi  |  Hakkımızda  |  İletişim

 

© 2015 banskokayak.com! Terms of Use and Privacy Policy.