Bansko Alternatif Sporlar Bansko Alternatif Sporlar

Genel Bilgiler

BANSKO’DA ALTERNATİF SPORLAR

Bansko Kayak Merkezi’nin dünya standartlarında tasarlanan kayak pistlerinde kayak yapma keyfi dışında snowboard, biathlon, cross country kayağı, ski-doo gibi birçok alternatif spor imkanını sunarak, macera ve ekstrem spor tutkunlarına da hitap etmeyi hedefleniyor. Hürmüz Turizm farkıyla gideceğiniz unutulmaz Bansko turu sırasında kış sporları arasında farklı alternatif sporlar ile tanışma ve eğitim alma şansına da sahip olursunuz. 

BIATHLON VE CROSS COUNTRY KAYAĞI

Bansko, çeşitli kayak disiplinleri için hızla gelişen bir kayak tatili noktası konumunda. Örneğin cross-country kayağı ve biathlon için Banderishka Pollyana Eğitim Merkezi hizmet veriyor. Bansko Kayak Merkezi’nde Biathlon için profesyonel standartlara pek çok uygun koşul sunuluyor. Bölge, Avrupa Biathlon Şampiyonası’nın yanısıra her yıl uluslararası biathlon yarışmalarına da ev sahipliği yapıyor. 

SNOWBOARD

En panaromik kayak tesislerinden biri olan Plateau'da snowboard tutkunları için tasarlanan bir Eğlence Parkı da bulunuyor. Bu ayrıntı dikkate alındığında Avrupa Snowboard Kupası’nın her yıl burada organize edilmesine de şaşırmamalı...  Burada ayrıca paraşüt ile snowboard imkanı da bulunuyor. Daha fazla adrenalin arayanlar için harika bir deneyim... Elbette Todorka zirvesini de ekstrem tutkunları için özellikle tavsiye edildiğini hatırlatmak gerekiyor. Kar Eğlence Parkı kapsamında ekstrem kayakçılar ve snowboardçılar yapay tümsek ve tepelerden oluşan parkurlarda kayabilir ve ekstrem maceralar için ideal olan halfpipe arenada eğlenebilirler.

EXTREME KAYAK

Bansko Kayak Merkezi'nin en büyük iddiası ise dağa gelen kayakçıları tatilinin sonuna kadar Şampiyonlar şampiyonu Alberto Tomba’nın özel tasarladığı Tomba pistinden kayabilecek beceriye ulaştırmak. Bansko Kayak Okulu'nun profesyonel kayak eğitmenleri, siyah zorluk seviyesindeki pistlerde serbest stilde kayabilecek ustalığa ulaştırmak için misafirleri kayak sporunun tüm inceliklerini öğretmek için hazırda bekliyor. 

BUZ PATENİ

Bansko’nun en geniş kapsamlı ve modern açıkhava buz pateni pistinde tazeleyici dağ havasını içinize çekerek, aile bireyleri veya arkadaşlarla paten yapmanın zevkine doyum olmaz.

DAĞ YÜRÜYÜŞÜ

Pirin Dağı’nın yamaçlarında kurulmuş bu şirin kasabada dağ yürüyüşleri için her zorluk derecesinde parkur bulunuyor. Bölgeye gelenler dilediği parkuru seçebilir veya düzenlenen etkinliklere katılabiliyor. 

KARDA PAİNTBALL

Bansko'nun en karlı yerinde savaş oyunu oynamaya hazır mısınız? Sadece eğlenmeniz için özenle hazırlanmış parkurlarda paintball oynamaya doyamayacaksınız. Karda paintball hoşunuza gidecek...

Rezervasyon


Bansko Kayak  | Bansko Turları |  Bulgaristan Vizesi  |  Hakkımızda  |  İletişim

 

© 2015 banskokayak.com! Terms of Use and Privacy Policy.